EN-KA-BE Temizlik Ürünleri LTD.ŞTİ. - HAKKIMIZDA

EN-KA-BE GRUP A.Ş.

Şirketler topluluğu olarak yatırım yaptığımız temizlik ve kağıt malzemeleri ile boya ürünleri alanlarında araştırma ve geliştirme çalışmaları ile yarattığımız yeni ürünlerle piyasada olmaya devam ediyoruz.

EN-KA-BE

1992'den 2018'e Başarı Hikayesi.

BAHAR KİMYA

Erzurum'dan Şanlıurfa'ya Dev Yatırım.

ZÜHELLER

2012'de İhracat İle Sınırlar Aşıldı.

ANZ KİMYA

Erzurum'da Boya Sektöründe Hizmete Başladı.

EN-KA-BE GRUP A.Ş.

İş hayatına 1992 yılında özel bir şirket de şöför olarak başlayıp kısa zamanda 1995 yılında yönetici olarak devam etmiştir.

Necati ZÜHEL, başarıları ile ilerleyerek 2001 yılında iki yakın akrabası ile bir aile şirketi olan EN-KA-BE Tem. Plas.Nak.San.Tic.Ltd.Şti.’ni kurdular. Daha sonra 2003 yılında ortak değişikliği ile Necati ZÜHEL ve Adem ZÜHEL, iki kardeş olarak yollarına devam etme kararı aldılar.

Necati ZÜHEL
Yönetim Kurulu Başkanı

          2005 yılında mevcut bayilikleri azaltarak, yepyeni bir alan olan sıvı deterjan üretimine başlayan şirket bu alandaki başarısını takiben 2010 yılında katı deterjan imalatı, paketleme ve kağıt grubu ürünleri üretimine başladı. Kısa zamanda azimleri ve kararlılıkla gelen başarıları duyulmaya başlandı. Yine 2010 yılında KUDAKA Kalkınma Ajansı şirketin projelendirilmiş çalışmasını kabul etti ve bu sayede şirket %50 makina desteği aldı. Böylece şirket büyüme planlarını yeniden düzenleyerek bölge bayiliklerini yeniden kurdu ve personel alımları ile bulundukları bölgede istihdam yarattı. Hedeflenen ciroyu da üç kat arttırarak, artık yurtdışı pazarla için ihracat yatırımlarına hız verdi.

         2012 yılında kurulan ZÜHELLER Temizlik Plastik Nak.San.Tic.Ltd.Şti. ile Bulgaristan, Gürcistan, Türkmenistan ve Kuzey Irak’a ihracat ile sınırlar aşıldı. Ancak ürünlerin lojistik aşamada sorun yaşaması nedeniyle ihracat yapılacak ülkelere yakın olmak ve üretim konusunu çok daha verimli hale getirebilmek için 2014 yılında Şanlıurfa’da BAHAR Hijyen Kimya Kağıt Plastik San.Tic.Ltd.Şti.’i kuruldu. Tüm düzenin oturması ile birlikte EN-KA-BE Tem. Plas.Nak.San.Tic.Ltd.Şti. de Şanlıurfa’ya taşındı ve şirketler bir arada tam kapasite ile çalışmaya devam ettiler.

        Şirketler topluluğu yüksek verimlilikle çalışırken PÜR, YUMY, FEX, SİHİRLİ CADI ve ANZ gibi tescilli yeni markalarla da anlaşarak, portföyünü genişletti. Erzurum’da ANZ Kimya Boya San.Tic. şirketi de boya üretimine başladı.

       Üretim ve ihracat konularında başarılarına başarı ekleyerek çalışmalarına devam eden şirketler topluluğu, ülkemiz için de önemli bir yatırımcı olmuştur.

 • Temizlik Ürünleri Üretimi
 • Uluslar Arası Nakliyat
 • Boya Üretimi
 • Temizlik Ürünleri Üretimi
 • Uluslar Arası Nakliyat
 • Boya Üretimi
 • Temizlik Ürünleri Üretimi
 • Uluslar Arası Nakliyat
 • Boya Üretimi
 • Temizlik Ürünleri Üretimi
 • Uluslar Arası Nakliyat
 • Boya Üretimi

Gerek yurtiçi gerekse yurtdışı pazarlarında edindiğimiz bilinirlik ve güvenilirlik anlamında da markalarımıza güveniyoruz.